Kráľ a Mičkovicová ako „slovenskí“ agenti Mulder a Scullyová: Nahliadnite s nami do dabingového štúdia!

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Premiérové časti seriálu Akty X odštartovali v Amerike ostatnú nedeľu a slovenskí diváci ich môžu sledovať len dva dni po premiére u nás na PLUSke, dokonca s dabingom, už dnes o 20:35! V slovenskom dabingu agentom MulderoviScullyovej prepožičali svoj hlas známi slovenskí herci – Milo KráľHenrieta Mičkovicová. Pri príležitosti premiéry svetovo očakávaného návratu seriálového kultu sme dabingových hercov navštívili v štúdiu, aby sme sa pozreli na to, ako dabovanie prebieha a ako sa im pracuje na tomto konkrétnom projekte.

„Ako to prebieha? Prídeme do štúdia, pozdravíme sa, pustia nám časti filmu, čo sa volá slučka, čo je 30 alebo 40 sekúnd a my sa do toho snažíme strafiť,“ hovorí o dabingovom chlebíčku Milo Kráľ. „Plus okrem toho, že sa do toho snažíme strafiť, tak sa do toho snažíme implementovať nejakú atmosféru podobnú originálu, len v slovenčine,“ dopĺňa ho vzápätí herecká kolegyňa. „Snažíme sa o to, aby to nebolo o tom, že to dabuje Kráľ s Mičkovicovou, ale že tam vidia Muldera a Scullyovú,“ upresňuje „atmosferický“ zámer.

V niektorých prípadoch to zájde tak ďaleko, že si herca diváci stotožňujú s jeho slovenským hlasom. S tým má skúsenosť napríklad Milo Kráľ: „Už sa mi stalo, že som stretol známych z Ameriky, ktorí dabing nepoznajú a boli na chvíľu presvedčení, že Brad Pitt vie po slovensky.“ Viac o tom, ako prebieha dabovanie Aktov X, prezradili v rozhovore. Pozrite si video a nezabudnite, že Akty X štartujú na PLUSke o 20:35 s premiérovými epizódami!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka