Policajta omráčili, spomenie si na vraždu?

Priveľa verzií jedinej pravdy, priveľa podozrivých a jeden policajt, ktorý si na nič nepamätá, no môže skončiť za mrežami.

Vo voľnom čase sa Danny Messer vyberie na pohárik so svojimi mladými podriadenými dôstojníkmi. Oslava s policajnými zelenáčmi sa však skončí tragickým incidentom. Omámený Danny Messer sa pomaly preberá z bezvedomia, leží na ulici na dlažbe pred barom s krvavou hlavou a snaží sa vyhodnotiť situáciu. Mladá dôstojníčka Lauren Cooperová kľačí neďaleko, v ruke drží Dannyho osobnú zbraň a medzi nimi leží neznámy mŕtvy mladík s guľkou v hrudi. Cooperová tvrdí, že neznámy muž a jeho dvaja kumpáni ich prepadli vo chvíli, keď vychádzali z baru. Na ulici jeden z nich udrel Dannyho fľašou po hlave a namieril revolver na Cooperovú. Keď vystrelil, policajtka stihla omráčenému Dannymu vybrať jeho osobnú zbraň z puzdra na nohe a útočníka v sebaobrane zastrelila.

Danny si však na nič nepamätá a Cooperovej výpoveď nesedí s nájdenými dôkazmi. Zbraň údajného útočníka Petea Millera, ktorý Lauren obťažoval v bare, sa totiž na mieste činu nenašla. Na Millerových rukách nie sú stopy po streľbe. Cooperová zrejme strieľala po inom mužovi so zbraňou a nechtiac zasiahla Millera. Dannyho kariéra je ohrozená. Tím CSI musí rýchlo nájsť dôkazy o tom, čo sa v skutočnosti v bare a na ulici pred ním prihodilo.

Sledujte premiérové CSI New York dnes o 20:30 na Pluske!