Skvelá rada na dobrú “žúrku“: Miešajte alkohol, bude vám lepšie

Dajte “opici“ zbohom!

“Prežúrovaná“ noc už nemusí byť problém. Hovorí sa, že kombinovať rôzne druhy alkoholu nie je práve najlepší nápad. Bolesti hlavy, prevrátený žalúdok a ten pocit, kedy neviete, či to pôjde skôr spodkom alebo vrchom. “Poalkoholické“ stavy už prežila väčšina ľudí a keby vedeli ako, zaručene by sa tejto fáze vyhli. Musí mať však kombinovanie alkoholu vždy katastrofálne následky?

Ničitelia mýtov sa rozhodli preveriť mýtus založený na kombinovaní piva s pálenkou, ktorý by sa mal údajne skončiť na druhý deň neplechou. Tvrdí sa, že kombinácia piva a liehoviny pôsobia na žalúdok horšie. Ničitelia sa rozhodli “zrúbať“ v mene vedy a zistiť, kde je pravda. Ich obeta vyzerá nasledovne: Dva rôzne dni nalejú do seba rovnaké percentuálne množstvo alkoholu. Prvýkrát len samotné pivo, druhýkrát už budú miešať pivo s pálenkou. Na druhý deň potom prejdú niekoľkými testami, podľa ktorých odhalia, či je mýtus pravdivý. Obidva dni musia jesť rovnaké jedlá, pokus musí prebehnúť v rovnakom čase a budíček sa im nastaví na šiestu ráno.

Odhalia Ničitelia mýtov nový spôsob ako predísť “opici“?  Pozrite si teraz zadarmo v archíve celú epizódu a sledujte, kde je pravda!