Simpsonovci - Kto si zahral v seriáli?

Rekordní Simpsonovci: V seriáli účinkovalo už viac ako 600 hostí!

Kto prijal a kto odmietol ponuku zahrať s kultovými postavičkami?

Homer, Marge, Bart, Lisa a Maggie! Rodina Simpsonovcov bola pôvodne koncipovaná podľa tvorcu Matta  Groeninga pre sériu krátkych animovaných filmov v decembri 1989. Popri nich sa však v seriáli vystriedalo mnoho síce známych, ale tiež animovaných hostí.  Dabujú ich hlasy zo širokého spektra profesií, vrátane hercov, športovcov, autorov, hudobníkov, umelcov, politikov a vedcov. Kto účasť prijal a kto ju odmietol?

Anne Hathway, Natalie Portman, či Lenny Kravitz – aj títo sa už objavili v kultovom seriáli. Práve spevák bol tým, kto zachránil Homera, keď bol intoxikovaný potom, čo sa vybral na pivo. Na zoznam známych osobností účinkujúcich spolu s päticou, patria aj Michael Jackson alebo členovia Rolling Stones. Práve tí učili hrať Homera na gitare. Epizódu s Paulom McCartneym videlo takmer 15 miliónov divákov na celom svete. Ponuku účinkovať v seriáli prijala aj extravagantná Lady Gaga. Vlakom cestovala v časr, keď sa v Springfielde konal koncert. Celé mesto bolo hore  nohami, ale nikto nebol viac deprimovaný ako Lisa, ktorú práve zvolili za najnepopulárnejšiu študentku.

Seriál má už rekordných 25 sérií a v Guinessovej knihe svetových rekordov získal zápis za najväčší počet hostí, keď prekročil magickú hranicu – 600 známych osobností. Našli sa však aj takí, ktorí odmietli účinkovať v seriáli. Prvým z nich bol herec William Shatner, negatívne odpovedali na pozvanie aj hudobníci Bruce Springsteen a Bob Dylan, so Simpsonovcami nechcú svoje meno spájať ani hviezdni Tom Cruise, Clint Eastwood ani Anthony Hopkins.