Simpsonovci 1 seria

Ako vznikli Simpsonovci? Takto vtedy vyzerali...

Autor sa zapotil pred stretnutím s televíznou produkciou, ale kultovú rodinu stvoril za niekoľko minút!

Je to príbeh o nápade a o šťastí. Ako vznikol legendárny seriál? Matt Groening bol neznámy autor, ktorému vychádzal v novinách pravidelný komix nazvaný Life in Hell. Práve ten zaujal známeho producenta Jamesa L. Brooksa. Zavolal si ho na stretnutie, aby mu navrhol spracovanie tohto komixu do televíznej podoby. V „čakárni“ pred stretnutím si však Matt uvedomil, že to takto nepôjde.

Sám zhodnotil, že Life in Hell nie je dostatočne zaujímavý námet na televízny seriál a začal tvoriť. Za pätnásť minút čakania stvoril Simpsonovcov a na stretnutí už predstavil celú disfunkčnú rodinu. Väčšina jej členov dostala mená podľa jeho vlastných rodinných členov. Mattov otec sa volá Homer, mama Marge, má aj sestry Lízu Maggie. Na základe tejto analýzy by sme mohli usúdiť, že Bart je on sám, no nie je to tak. Bart vznikol prešmyčkou z anglického slova brat, ktoré sa dá voľne preložiť ako parchant.

Matt Groening sa stal predlohou pre inú postavu, podľa neho vznikol Komixák, viac sa dočítate v tomto článku. Na titulnej fotke vidíte Simpsonovcov, ako vyzerali v čase ich zrodu a počas vysielania prvej série.  Musíte uznať, že tí dnešní sú podstatne atraktívnejší. Nenechajte si ujsť vašu obľúbenú žltú rodinku dnes o 16:10 na PLUS!