svet pod hlavou

Svet pod hlavou

Televízia JOJ už v januári  uvedie nový kriminálny seriál s názvom Svět pod hlavou, ktorý vznikol v koprodukcii s Českou televíziou, Bionautom a našou televíziou. Tento projekt je výnimočný v tom, že Česká televízia sa rozhodla po prvý raz na spoluprácu osloviť komerčnú televíziu a na slovenskom trhu si vybrala práve televíziu JOJ. Ide teda o medzinárodný projekt, v ktorom sa v hlavných úlohách predstavia geniálni českí herci Václav Neužil a Ivan Trojan. Hlavnú ženskú postavu bude stvárňovať charizmatická Slovenka s maďarskými koreňmi Judit Bárdos.

V každej epizóde tím kriminalistov vyšetruje jeden uzavretý prípad. Hlavný hrdina sa dostane so svojimi skúsenosťami a prístupom policajta z 21. storočia do konfliktu s policajným myslením a postupmi z roku 1982. Jeho skúsenosti mu dávajú výhody, jeho slobodný prístup vyvoláva nevôľu u kolegov a nadriadených. V desiatich epizódach hlavný hrdina postupne odhaľuje tajomstvo svojej cesty v čase, dostane šancu pochopiť svoju rodinnú históriu a musí definitívne poraziť mafiána Šejba, ktorý je jeho protivníkom v minulosti aj v súčasnosti.

Na seriáli sa podieľajú hviezdni scenáristi Ondřej Štindl, ktorý dostal cenu Český lev a Cenu českej filmovej kritiky za film Pouta, Benjamin Tuček – držiteľ ceny Český lev za spoluautorstvo na scenári k filmu Protektor, Robert Geisler – spoludržiteľ ceny Český lev za film Protektor či Tomáš Fěrtek. Réžiu majú pod palcom oceňovaní režiséri Marek Najbrt a Radim Špaček.