Súťaž s vydavateľstvom TATRAN na horúcu tému: Kauzu vyhral Boh!

Zapojte sa a vyhrajte výbornú knihu.

 V súťaži s vydavateľstvom TATRAN tento týždeň hráme o aktuálny titul Kauzu vyhral Boh od autorky Karen Armstrongovej. Ak chcete vyhrať, stačí zodpovedať jednoduchú súťažnú otázku, ktorá tento týždeň znie: Ktorý deň sa vysiela Svet zázrakov? Odpovede posielajte na sutaz@joj.sk spolu s vašimi kontaktnými údajmi (meno, adresa, telefónne číslo) a do predmetu nezabudnite uviesť heslo TATRAN.

O čo v titule Kauzu vyhral Boh ide?

Prvý raz v dejinách ľudstva sa milióny mužov a žien odvrátili od Boha. Nechcú s ním mať nič spoločné. Ale v minulosti naši predkovia podnikali dlhé a strastiplné púte, aby okúsili posvätnú realitu. Svoje nevšedné zážitky opisovali ako Boha, Brahmana, Nirvánu alebo Tao: náboženstvo definovalo človeka. V súčasnosti sa rady ateistov na celom svete rozrástli a zanovito odriekajú svojskú modlitbu – Boh neexistuje. Vyznačujú sa rovnakým oduševnením ako kresťanskí misionári v časoch horlivého šírenia viery.

Kto alebo aký je Boh? Túto otázku skúma Karen Armstrongová nielen v diele História Boha, ktoré jej prinieslo celosvetový úspech, ale v hľadaní pokračuje aj v publikácii Kauzu vyhral Boh. Pritom dochádza k poznaniu, že ľudstvo si v každom čase formulovalo obraz Boha podľa vlastných potrieb. Pre tri monoteistické náboženstvá – židovstvo, kresťanstvo a islam, ale aj pre iné náboženské predstavy platí, že nový obraz Boha sa presadil len vtedy, keď to ľuďom pomohlo v ich každodenných starostiach.

Používaním stránok prevádzkovaných TV JOJ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.