Načo prilba? Môže vám zachrániť život!

A my vám pomôžeme vybrať si tú najlepšiu.

Cyklistická prilba  

Pri kolíziách v pouličnej doprave môže prilba cyklistovi zachrániť život, keďže znižuje riziko ťažkého zranenia hlavy o 50%. Ale nie je prilba ako prilba! Maximálnu bezpečnosť poskytujú vysokohodnotné materiály v kombinácii s dokonalým nasadením. Pri nákupe prilby si všímajte etiketu, či je výrobok označený „DIN“ normou. Každá prilba, ktorá je takto označená, spĺňa normy a je považovaná za bezpečnú.

Nôž na rezanie bezpečnostných pásov

V budúcnosti by tisícky životov pri prevrátení auta mohla zachrániť svetová novinka, ktorú vyvinuli dvaja priemyselní mechanici z Horného Falcka v Nemecku. Pre núdzové prípady zostavili nôž na rezanie bezpečnostných pásov, ktorý je ale k pásu na pevno pripevnený. Veľkí výrobcovia automobil zatiaľ o túto novinku však záujem nemajú.

Šikovné ohrievanie jedál

Hydroxid vápenatý, ktorý poznáme skôr pod názvom hasené vápno sa využíva zvyčajne v stavebníctve pri výrobe malty. Táto kryštalická látka dokáže zohriať aj jedlo a nápoj. Nepotrebujeme sporák, mikrovlnku, ba dokonca ani otvorený oheň. Ako však funguje? Ako sa s tým narába? Dá sa obsah plechovky skutočne vychutnať? Dvaja nadšení obdivovatelia divočiny a festivalov to otestovali za nás.

Svet zázrakov dnes o 11:40 alebo o 19:00 na PLUSke!

Používaním stránok prevádzkovaných TV JOJ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.