Walking Dead zombíci

Byť „zombíkom“ v seriáli Walking Dead je náročné: Navštevujú špeciálne školy

Učia sa tam, ako správne chodiť.

Sú neoddeliteľnou súčasťou seriálu, dodávajú mu ten správny dojem strachu a niektorí z nás sa po zhliadnutí aspoň jednej časti kvôli nim otáčajú na ulici, pretože pôsobia veľmi reálne. Možno by ste si mysleli, že hrať mŕtveho je jednoduché, stačí, aby sa správali, ako keď opúšťajú bar o druhej ráno. Avšak opak je pravdou. Každý z nich musí navštevovať „zombie školu“, kde ich učia nielen chodiť, ale ako ste si mali možnosť všimnúť, zombíci ani nežmurkajú a to chce tréning. 

Maskéri im dopomáhajú, aby okrem mimiky aj ich výzor bol dostatočne odstrašujúci. Mimochodom, všimli ste si, že mŕtvi sú každou sériou škaredší a škaredší? Maskám pridávajú viac šrámov, aby vyzerali opotrebovanejšie. K dokonalosti im chýbajú už len zvuky, ako ich "vlečenie" a všetky škreky.  Keďže herci počas nakrúcania musia byť ticho, tie im pridávajú až zvukári v postprodukcii.

Nepremeškajte ďalšiu premiérovú časť zo šiestej série seriálu Walking Dead – už dnes o 22:40 na PLUS! Ak by ste to nestihli, nájdete ju po odvysielaní aj v našom archíve 7 dní zadarmo.