Walking Dead - Negan

Najkontroverznejšie finále v histórii seriálu? Koniec šiestej série vyvolal vlnu nespokojnosti

Čo vravia fanúšikovia?

Varovanie: nasledujúci článok je určený predovšetkým tým, ktorí už mali možnosť zhliadnuť finále šiestej série Walking Dead. Ak ste ho zmeškali v premiére, nájdete ho v našom archíve zadarmo, tak to napravte čo najskôr, máte na to sedem dní od jeho odvysielania!

Seriál Walking Dead si už za dobu svojho vysielania vyslúžil označenie kultový, čo sa v histórii podarilo máloktorému televíznemu seriálu. Možno aj práve pre to finále šiestej série vyvolalo vo fanúšikoch tak silnú negatívnu odozvu. Ak ste finále zhliadli, možno ste reagovali podobne. Séria má totiž otvorený koniec – nový záporák Negan sa rozhodne, že ukončí život jedného z našich hlavných hrdinov, no posledná scéna, keď ho utlčie na smrť, sa odohráva z jeho pohľadu, takže diváci sa do konca nedozvedia, o koho sme prišli. Pravdu sa dozvedia až o niekoľko mesiacov, keď odštartuje siedma séria.

Takéto otvorené konce sú v seriáloch bežné, aby tvorcovia udržali záujem publika, v tomto prípade dosiahli však zdanlivo opačný efekt. Podľa analýzy až sedemdesiat percent reakcií na sociálnych sieťach sa radí medzi negatívne a obsahovali slová ako „šibnuté finále“, „nepáči sa mi“, „neznášam“, „som naštvaný“ a dokonca aj vyhrážky typu: „s Walking Dead som skončil“. Naopak len pätnásť percent divákov vyjadrilo spokojnosť s otvoreným koncom.

„Žiadam divákov, aby nám dali šancu a pozreli si premiéru siedmej série. Verím, že keď ju uvidia, pochopia, že to, ako sme uzavreli šiestu sériu, je súčasť väčšieho plánu a bude sa im páčiť, ako bude príbeh napredovať,“ vyjadril sa tvorca šou Scott M. Gimple. Na základe hromadiacich sa teórii o tom, kto zomrel vo finále šiestej série, veríme, že diváci seriálu skutočne zostanú verní. My v jeho vysielaní na PLUSke rozhodne pokračovať budeme.

Autor: František Kozmon